15 MAYIS 2016 MPS FARKINDALIK GÜNÜ

15 Mayıs tüm dünyada MPS farkındalık Günü olarak Kabul edilmiştir ve MPS dernekleri özel etkinliklerle toplumda farkındalık yaratmaya çalışırlar.

MPS LH Derneği de kurulduğu yıldan bu yana, her yıl bu özel günde çeşitli etkinliklerle bir yandan toplumu MPS hakkında bilinçlendirmeye ve farkındalığı artırmaya çalışırken bir yandan da hastalarımızı ve ailelerini bir araya getirerek dayanışmamızı güçlendirmektedir.Bu yıl 15 Mayıs Farkındalık günü nedeniyle Ataköy’deki Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe İstanbul ve çevre illerden gelen hastalarımız ve aileleri bir kez daha sesimizi duyurmak ve beraberliğimizin gücünü göstermek fırsatını buldular.Dernek başkanımız Muteber Eroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan bu yılki etkinliğimizin özel konukları da vardı. Eğitimci Polat Doğru, Psikolog Fürüzan Eroğlu, Grup Gündoğarken ve Belkıs Akkale.Polat Doğru ve Fürüzan Eroğlu konuşmalarıyla hastalarımızı ve ailelerini hastalıkla baş etmek, MPS ile birlikte yaşamak gibi konularda bilgilendirdiler.Grup Gündoğarken, sevilen şarkılarıyla günümüzü şenlendirirken MPS Farkındalık Günü’ne konuk olarak gelen Belkıs Akkale’nin de sahneye çıkmasıyla tüm izleyiciler coşkulu anlar yaşadılar. Grup Gündoğarken ile Belkıs Akkale’nin ilk kez birlikte sahnede olmaları, bu yılki MPS Farkındalık Günü’nü unutulmaz etkinliklerden biri olarak belleklere kaydetti.Hastalarımız, aileleri ve dernek yönetimi, eğlenceli saatlerden sonar İspirtohane’nin bahçesinde sohbet etme fırsatı buldular ve yeni etkinliklerde buluşmak dileği ve umuduyla vedalaştılar.

 

 

15 MAYIS 2015 MPS FARKINDALIK GÜNÜ

Her 15 Mayıs’ta dünyada bir çok ülkede MPS hastalığının  farkındalığını artırmak için etkinlikler yapılmaktadır.
Bizler de MPS LH Derneği olarak her yıl  Mayıs ayında ülkemizde farkındalık ve dayanışma adına etkinlikler düzenlemekteyiz.
Bu yıl yaptığımız etkinliğin MPS aileleri için ayrı bir önemi daha vardı. Uzun bir mücadele sonucunda MPS TİP IV A hastalarımız artık tedavilerine ulaşmışlardı.
Yaptığımız etkinlik, farkındalık ve dayanışmayı güçlendirirken ayrıca tam bir kutlamaya dönüştü.
İstanbul’da ki etkinliğimizi  bu yıl çok sayıda hasta ve hasta yakınının katılımı ile  Bakırköy  Botanik Park ta gerçekleştirdik.
Psikoloğumuz ” Özel Bir Çocukla Yaşamak” başlıklı sunumuyla katılımcı ailelerimize psikolojik destek verdi.
Hep birlikte yenilen güzel bir öğle yemeği ardından kutlama pastamızı  büyük bir coşkuyla kestik ve daha güzel günler için tuttuğumuz dileklerimizi, dilek fenerleri ve rengârenk balonlarla gökyüzüne yolladık.
Çocuklarımız, animasyon ekibi ile oyunlar oynarken biz aileler bol bol sohbet etme fırsatı bulduk ve
2016 yılında yeni bir farkındalık gününde buluşmak dileğiyle vedalaştık.
013014015016